Jak vybrat správný plovák do bazénu

Jednou z pomůcek pro čištění bazénu, které má rozhodně smysl si pořídit, je plovák. Ten můžeme velmi snadno sehnat prakticky v každém specializovaném obchodě a v sezóně jej nalezneme i v supermarketech. Avšak právě tato široká nabídka způsobuje další problém: jak vybrat ten správný? Jednotlivé druhy se totiž často liší jak tvarem, tak i velikostí a materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Najít ten, který bude vyhovovat právě nám, tak může být těžké.

model zahradního bazénu

V první řadě je potřeba si ujasnit, k jakému účelu jej budeme využívat. Plovák do bazénu slouží primárně k tomu, aby se do něj vložila tableta, například chloru, kterou pak udrží na hladině. Je to proto, že právě u hladiny je jej potřeba zdaleka nejvíc, avšak pokud bychom tabletu jen tak dali do vody, potopila by se ke dnu.

Je tedy nutné, aby byl vnitřek dostatečně velký na to, aby se tam tableta vešla. Ponorná část by pak měla umožňovat její úplné potopení. Zde je potřeba poznamenat, že tablety se vyrábí o různém průměru, je tedy nutné zvolit takový, který bude odpovídat těm, co používáte vy.

dítě koupající se v bazénu

Dále jsou to také rozměry bazénu. Je jasné, že čím větší bude jeho plocha, tím více chloru bude potřeba na udržení kvality vody. Musíme tedy vybrat takový, který bude stavěný právě pro naši velikost bazénu.

V neposlední řadě je pak potřeba zmínit uzávěr. Ten by měl být neprodyšný, neboť z tablety bude unikat plynný chlor, který nejenže zrovna nevoní, ale také může být škodlivý pro naše plíce. Pevný uzávěr nejenže zabrání úniku do ovzduší, ale zároveň také napomůže jeho absorpci do vody, kde bude žádoucí.

Požadavků je tedy poměrně dost. Pokud si nejste jisti, který model bude zrovna pro váš bazén ten nejvhodnější, neprohloupíte, pokud požádáte o pomoc odborníka. Ten vám bude schopen poradit, ze kterých modelů byste měli vybírat, abyste byli spokojeni s výsledkem.