Na silnicích


Takový šofér je vlastně jednou nohou v hrobě a druhou v kriminále. To je všeobecně známo. A řidič kamionu neboli pěkně postaru TIRák, jo, tak ten dvojnásob. A to nemusí jezdit zrovna do rizikových destinací. Tam, kde je přepadení kamionu na běžném denním pořádku. Tam, kde vám hrozí, že vám kvůli nákladu někdo klidně upižlá šišku. Celé je to hlavně o zkušenostech. Ono to někdy nebývá jen točit volantem zprava doleva a zleva doprava. Možná na prázdné dálnici za slunečného počasí, ale to nebývá vždy. Takový řidič si musí dávat pozor naprosto na všechno. Pokud silnice umrzne, pokud prší, v noci a tak dále a tak dále. Prostě to nemá jednoduché.

více aut

Proto se skoro všichni snaží, aby měli pobyt a cesty jednodušší. Bohužel to nejde udělat tím, že by si zkrátili cestu. Plně naložený přívěs není jízdní kolo, kde si vlastně může člověk vybrat z více možností cesty. Kamion se musí držet jen jedné. Musí si jízdu a pobyt v kabině zpříjemnit jinak. A na to jim slouží truck shop. Co všechno se tam dá koupit a čím vším lze jízdu vylepšit to zde nelze ani napsat. Nepřeberné množství věcí hodně potřebných až k těm, bez kterých se obejít lze, ale je dobré je mít s sebou. Jsou zde věci ze všech různých materiálů sloužící různým účelům a laik mnohdy marně přemýšlí, k čemu by se ta či ona věc mohla tak asi hodit. To vědí jen zkušení „kamioňáci“.

auto na cestě

Tím ovšem není řečeno ani nikde psáno, že by zde mohli nakupovat pouze oni. To je, samozřejmě, nesmysl. Obchod je pro širokou veřejnost, vždyť nezvyklou spoustu věcí využije každý běžný člověk. Takže návštěva zde není vůbec od věci zvláště proto, že jsou zde věci kvalitní. On by si asi prodejce nedovolil prodávat něco, co nemá zaručenou tu nejlepší jakost. Nebude přece riskovat, že se na něj „TIRáci“ domluví a drobátko mu za to upraví ciferník. Proto je zde jen zboží prvotřídní.