Teplo domova


Také se chystáte stavět dům anebo rekonstruovat anebo jenom zateplit? Pokud ano, tak vám poradím. Pokud chcete, aby vám doma bylo opravdu hodně teplo, tak doporučuji opravdu kvalitní polystyren. Podlahový polystyren se dává přímo pod podlahu. Jak sám už název polystyrenu napovídá, nejlepší je, když chcete hlavně něco zateplit. A nejhorší je, když třeba jdete opravovat nějaký starý dům anebo nějakou starou usedlost, kde je zima. Většinou to bývá, že je to opravdu hodně promrzlé a je ten dům z kamene. A podlaha je kolikrát jenom hliněná a na tom položené jenom nějaké dřevěné desky. A když vy potom na to hledáte nějaký igelit a potom ihned plovoucí podlahu anebo koberec, tak věřte, že vám tohle v zimě bude opravdu hodně promrzat.

Polystyren se vyplatí.

A jak to vím, ptáte se? Jak já tohle vím? Vím to z vlastní zkušenosti, protože já jsem zdědila po babičce a po dědečkovi veliký dům a vůbec jich tam netušila, že také budu potřebovat pod podlahu nějaký polystyren, aby tam právě vůbec nefoukalo. Já si myslím, že když nebudete šetřit opravdu hodně peníze a také si našetříte peníze na podlahový polystyren, tak uděláte dobře. Já jsem tam žádný nedala a opravdu toho lituji, takže jsem si řekla, že až budu za dva roky opět měnit podlahu, tak si určitě našetřím na podlahový polystyren a ten si dám právě pod podlahu, a to hlavně do obýváku, kuchyně a také dětského pokoje v ložnici.

Zateplete si dům.

Nemusím v ložnici, mám tam koberec a vůbec tam jako nechodím. Nezabírám tam žádnou plochu, mám tam jenom postel. Takže v ložnici by byl polystyrenový podklad pod podlahu opravdu hodně zbytečný. Hlavně mi jde o to, aby teplo bylo v pokojíčku u dětí a také v obýváku a v kuchyni, jinak o nic jiného mi nejde. I vám doporučuji, abyste našetřili peníze a určitě si nechali zateplit celý dům, a to včetně podlahy. Určitě na tom vyděláte, protože ušetříte také spoustu peněz za vytápění.