Útěky před horkem

Jistě to znáte z vlastní praxe. Pot se z vás jen leje, a tak se těšíte na svůj domov, kde máte přijatelnou teplotu a ven vůbec nemusíte. A když už tak jedině hupnout do bazénku a setrvat v něm co nejdéle. To je přesně to, co vaše tělo týrané horkem potřebuje a co by se mu mělo dopřát do sytosti. Tyto věci se dnes již ani nedají nazvat vymoženostmi, spíše začínají patřit k běžnému vybavení. Nu a toto je nutno se starat, jak jinak, že, bez toho to prostě nejde. Vezměme si například bazén. Kdo jej nemá, tak neví, kolik je kolem toho třeba udělat věcí.

bazén

Není to žádná dřina a netrvá to dlouho, ale udělat se to musí už kvůli kvalitě vody. Tu je nutno neustále hlídat. Nelze se tomu vyhnout, pokud ovšem nechceme mít vodu lehce zelenou s pulci a žábami. Společné koupání není špatná věc, ale zrovna s těmito živočichy v bazénu by to asi nestálo za nic. Proto se musí používat například filtrace. Je jedno jaká, kartušová nebo písková, bez ní se bazén neobejde. A tak je tedy potřeba mít kupu všelijakých hadic, které se musí někam připevnit, od nich třeba mít nějaké odbočky ke trubkám, prostě je toho dost a dost. A lidé, kteří si kupují bazén o tom nemají potuchy. Trubky a hadice je nutno spojovat, rozbočovat a já nevím co všechno ještě. K tomu všemu slouží PPR materiál. Cože to vlastně je?

plavec

PPR je zkratka z anglického Polypropylene Random Copolymer. Není třeba to rozebírat do detailu, řekněme si, že je to něco jako druh umělé hmoty. Tento materiál je natolik trvanlivý, že jej máte skoro napořád. Navíc se k vodě výborně hodí, protože je lehký a výborným způsobem přiléhá. Vlastně se z něj vyrábí všechny takové ty hejblátka, která jsou u bazénu třeba. Všeobecně se doporučuje si nejprve řádně promyslet umístění bazénu a pak proměřováním zjišťovat, co všechno bude vlastně třeba. No a pokud nevíte co a jak, ptejte se.