Autopůjčovny pronajímají i minibusy

Udržujete se svými přáteli velmi dobré vztahy a pořádáte společně různé akce, jako je týdenní pobyt v zimě na horách, anebo vodácké výpravy či hvězdicové zájezdy? Pak by se vám mohl hodit pronájem vozu z levné autopůjčovny v Praze v podobě minibusu Ford Tranzit. Vozidlo pojme devět pasažérů včetně řidiče a tímto způsobem lze cestovat za hranice všedních dnů třeba na vámi vysněný pobyt v tuzemské rekreační lokalitě. Česká republika má v tomto směru výhodu, protože je velice rozmanitá a z hlediska cestovního ruchu i zajímavá, ovšem setkáváme se poměrně často s tím, že lidé neví, kam se vlastně vypravit, a orientují se většinou pouze dle doporučených destinací různými komerčními subjekty. Toto bývá cílený postup, kdy z klientů ubytovacích zařízení profitují obě strany, ale samotný zákazník trpí, protože mu není nabízeno to, co by za to skutečně stálo.

horský terén

Zaměřte se na méně proklamované lokality

Chcete-li si užít překrásnou přírodu, božský klid a zajímavé památky, vyhýbejte se přelidněnému Karlštejnu, Hluboké nad Vltavou, Pražskému hradu a podobným vyzdvihovaným místům, kde se to doslova hemží turisty, a kde je spíše chaos, než klid. Přesuňte se s pronajatým vozem jinam, a chcete-li pár tipů, zde jsou:

krása Krkonoš

Jízda minibusem podél řeky Sázavy, od Světlé nad Sázavou k peřejím Stvořidla a dále k přehradě Švihov a k trampské osadě pod Medníkem je jednou z nejkrásnějších oblastí v celé Evropě. Další zajímavou lokalitou je řeka Berounka, od Chrástu u Plzně až k Nižboru. Můžete si tu pronajmout i lodě anebo jízdní kola a kombinovat jízdu autem se sportováním.

A máte-li naopak rádi horské masivy a členitý terén, vyzkoušejte panorama Jizerských a Lužických hor, za slunečného počasí, zejména v létě, tu budete překvapeni z překrásného a klidného prostředí, o jehož existenci spousta lidí v naší zemi ani neví, a pokud ano, tak jen z doslechu.