Jak probíhá stavba betonového plotu


Zahlédli jste v nějaké reklamě betonový plot a zajímá vás, jak probíhá jeho výstavba? Možná, že vás bude zajímat hlavně to problematické, co vás v průběhu práce může potkat, když se do stavby betonového plotu pustíte sami.

Otvory pro sloupky se samy nevykopou – betonový plot sestává z tenkých panelů a podpěrných sloupků, které se musí zakotvit do země ve dvoumetrových vzdálenostech. Každý ze sloupků bude posazen do otvoru o hloubce 80 – 90 cm, a otvory musí někdo vyhloubit. Kdyby jich bylo řekněme pět, tak by se to dalo zvládnout za sobotní odpoledne, jenže pokud stavíte plot podél celého pozemku, sloupků tu může být třeba sedmdesát, a to je pak pro jednoho člověka opravdový nápor.

kamenná zeď

Každá deska něco váží – na hmotnosti stavebního materiálu pohoří nejeden kutil. Uvědomí si, že bez mechanizačních prostředků to nepůjde, a tak začne někde shánět autojeřáb s obsluhou anebo alespoň na zapůjčení elektrický kladkostroj. Nemůžete totiž zvedat každou z desek do výšky téměř tří metrů pouze ručně, abyste ji pak zasouvali do drážek ve sloupcích. Desky váží cca mezi 70 a 90 kilogramy a navíc jsou poměrně křehké, takže náhodný pád desky na zem (pokud ji neudržíte) ji může nevratně a hlavně viditelně poškodit.

betonový plot

Materiál se musí někam složit – zakoupení materiálu na stavbu provází klasické úskalí, které zná každý, kdo někdy něco stavěl – svoz materiálu a jeho složení. Toto vám provede přepravní společnost, která ale nemusí mít k dispozici mechanizaci pro uložení materiálu do patřičných míst, pouze vám složí palety na silnici před dům. http://www.rdrymarov.cz/largo-98 Abyste je přemístili na zahradu, musíte na to mít dopravní prostředek – vysokozdvižný vozík či traktor s nakladačem.

Není tedy jednodušší požádat specialisty, kteří provádí montáž betonového plotu na klíč, se vším všudy, včetně zajištění mechanizace pro veškeré operace?