Menstruace nemusí být drahá

Během menstruace ženy spotřebují neuvěřitelně velké množství vložek a tamponů. Když si uvědomíme, kolik žen je používá, vyjde nám opravdu velké množství opadu, které se nemůže rozložit, protože obsahuje plasty. A proto se na trh dostaly novinky v podobě opakovatelně použitelných menstruačního pomůcek. Mezi nejznámější patří kalíšek a kalhotky.

vložky a tampony

U kalíšku některé ženy spatřují nevýhodu v tom, že funguje jako tampon – je tedy potřeba mít zcela čisté ruce na jeho zavedení i vyjmutí, a po použití je potřeba jej vylít a důkladně umýt. A to u některých žen může být problém. Kalhotky jsou oblíbenější, protože se oblékají místo klasického prádla a díky tomu se nemusí nic vylévat ani čistit.

Jak fungují menstruační kalhotky? Jednoduše – obléknete si je a po několika hodinách je vyměníte za jiné. Kalhotky vydrží zhruba stejně dlouho jako jste zvyklá u vložky či tamponu. Obrovskou výhodou je u kalhotek to, že jsou hodné i pro slečny od první menstruace. Jsou zdravotně zcela nezávadné.
Kalhotky jsou vyrobeny z několika vrstev, které velmi dobře sají a mají schopnost udržet velké množství tekutiny. Není samozřejmě třeba používat ani intimní vložky, protože kalhotky všechno pojmou.

žena v prádle

Někteří výrobci dokonce začali vyrábět i více střihů než jsou ty klasické. Najdete třeba kalhotky s vysokým pasem, a pro ženy, které se i během menstruace chtějí cítit normálně a oblékat se jak jsou zvyklé, jsou na trhu brazilky a nebo tanga. Vyzkoušejte volnost a komfort menstruačních kalhotek, které nemají žádné negativní dopady na životní prostředí díky tomu, že se mohou opakovaně používat. Navíc ušetří i vaši peněženku, protože při nákupu sice zaplatíte víc než za jeden balíček tamponů, ale když si spočítáte roční výdaje za jednorázové pomůcky, nakonec zjistíte, že kalhotky vyjdou mnohem levněji. A i to je důvod, proč se o ně zajímá čím dál více žen.