Schodiště pomáhá zdravému životnímu stylu


V současné době je jedním z moderních trendů vyznávat zdravý životní styl. Jeho součástí je také detoxikace organismu od těžkých kovů a toxických zplodin metabolismu. Detoxikační schopnost našeho těla je v jeho přirozené výbavě, ale tomuto procesu je také zapotřebí aktivně vypomáhat. Účinná a řízená detoxikace je pak optimálním stavem, který umožňuje tělu lépe vstřebávat živiny ze stravy a celkově snáze zvládat každodenní složité situace.

schodiště v domě

Stres – detoxikace těla funguje pouze tehdy, není-li vystaveno stresu. Kdo si to uvědomuje, je ve výhodě, a může se podle toho zařídit. Nejlépe tak, že vyhledá vhodný antistres a začne zároveň stresové vlivy cíleně ze života odbourávat.

Antistres – schodiště je jednou z nejúčinnějších antistresových pomůcek. Napomáhá možná ještě lépe, než trampolína či bazén, protože za prvé máte schody doma, a nemusíte platit za posilovnu, za druhé se skákáním na trampolíně můžete zranit, kdežto na schodech se zábradlím, vhodně konstruovaným, jen stěží. A za třetí v bazénu bývá chlorovaná voda, pro zdraví nepříliš vhodná, a ta na schodech rozhodně není, leda že byste ji tam záměrně vylévali.

venkovní schodiště

Lymfatický a imunitní systém – když někomu popíšete, že chodíte pravidelně po schodišti sem a tam, pak vám zřejmě odvětí, že to asi děláte kvůli své kondici a posílení svalů nohou, což je sice pravda, ale pouze částečná. Mít doma schody je ovšem také balzám na vaši imunitu, perfektně se totiž rozproudí lymfa ve vašem těle, a ta je nezbytnou součástí přirozené imunity. Člověk potřebuje častý a pravidelný pohyb a našlapovat po schodišti je pro to přímo ideální.

Chodidla – víte, že existují masážní pomůcky pro bosá chodidla, a že lze s nimi ještě více detoxikovat organismus a zabránit působení stresu? Některé lze připevnit (nalepit) na jednotlivé schodové stupně a tím zesílit jejich činnost. Chůzí po chodech také posilujete klenbu chodidel a bráníte tím vzniku defektu ploché nohy.