Vyrábějte s dětmi nápadité výrobky

Plánujete se svými dětmi něco vyrábět? To je činnost, která baví většinu dětí. Stříhání, lepení, barvení štětcem nebo pastelkami či fixami. To je dětský ráj. Úplně vidím ty nadšené dětské oči, jak jim svítí radostí. Je fajn, když necháte dětem volnou ruku v tvoření. Oni tak krásně dokážou zapojit svou fantazii a vzniknout krásné originální výrobky. Došla Vám už inspirace z čeho tvořit? To je škoda, ale nezoufejte. Máme dobrý tip. Co takhle krep? Ano, jistě ho znáte ze školky a školy. Dříve se hodně používal. Dnes už to není tak často používaný materiál, ale pořád je velice atraktivní a dá se z něj snadno a dobře vyrábět. Tak se vraťme do svých dětských let a přidejme se k dětem. Dá se tak příjemně strávit čas společně.

Barvy a štětce

Děti to určitě ocení. Co to vlastně ten krep je? Je to tkanina s matným povrchem. Snadno se řasí a téměř se nemačká. Seženeme ho v mnoha barvách i odstínech. Na internetu či v každém papírnictví. Snadno se stříhá a lepí. Zabruste na internet a načerpejte inspiraci, co všechno se dá z krepového papíru vyrobit.

Krepový papír

Jistě tam najdete něco originálního, co Vás nadchne a zaujme Vás i Vaše děti. Inspirace není nikdy dost. Nemusí to být jen na výzdobu, děti ocení, když výrobek budou moci použít třeba při svých hrách. Co třeba si uspořádat domácí karneval? Vyrobte dětem klobouk z krepového papíru, límec nebo supermanský plášť či malým slečnám sukni s květinovými ozdobami? Krep je vážně velice poddajný materiál, mžete s ním zažít spoustu zábavy. Stačí zapojit kreativitu. Vaše děti Vám s nápady určitě pomohou. Jejich fantazie prakticky nikdy nezklame. Tak co říkáte? Těšíte se, až dětem oznámíte, jaký skvělý den budete mít? Věřím, že své děti uchvátíte natolik, že alespoň na chvíli zapomenou na sourozenecké hádky a jiné dětské chmury. A to za to rozhodně stojí, nemyslíte?