Zmapujte si terén při splouvání Berounky

Řadíte se mezi vodáky a vyrážíte na řeku každý rok v partě přátel? A máte důkladně zmapovanou Vltavu, Lužnici a Sázavu a chtěli byste tentokrát zamířit někam jinam, kde to neznáte? Rádi bychom vám doporučili řeku Berounku. Není tolik známá, takže tam nepotkáte mraky lidí, jako na horním toku Vltavy, ale troufáme si tvrdit, že samotná řeka i její okolí mezi Chrástem u Plzně a Karlštejnem může Vltavě významně konkurovat. Objevíte tu mnoho překrásných míst, ale co je to platné, když se vám je tu budeme snažit vyzdvihnout, jestliže o nich nemáte žádnou představu. Nebylo by lepší využít nějaký zdroj, kde bychom vám Berounku představili v plné záři lesku?

kanál YouTube

Berounku z dronu objevíte na YouTube

Sociální sítě YouTube znají mnozí lidé pouze jako zdroj, odkud stahují hudební videoklipy, filmy a některé žánrově podobné příspěvky, ovšem nemusí být vůbec v obraze, co se týče informací o tom, že sem lidé přispívají i záběry z dronů. Některé z nich jsou soustředěné na říční hladinu, a jestliže nemáte představu o tom, o jak kouzelné záležitosti se jedná, pak si vyhledejte a stáhněte některé příspěvky Berounky z dronu. Možná, že budete doslova vtaženi do děje a ten vám odhalí i ta nejtajemnější zákoutí, o nichž jste dosud neměli ani tušení.

dívka v kajaku

Pospěšte si se stažením videa – videa na YouTube si můžete stáhnout video downloaderem zdarma a bez problémů. Se stahováním videa ale raději neotálejte, protože je jeho majitel může kdykoli smazat. A zrovna u záběrů z dronu na tento překrásný kout české krajiny by to byla škoda. Nebudete pak mít možnost spatřit z výšky přehradu Klíčava, Zbečno, Nezabudický mlýn, obec Čivice a Žíkovský mlýn, skalnaté útvary u hradu Krašov, obec Skryje, Rakoluskou rybárnu a úchvatné západy Slunce, které jsou nejkrásnější právě od říční hladiny například na soutoku Berounky se Střelou v Liblíně, anebo nad jezem ve Zvíkovci.