Jak na život bez vrásek?

Někteří lidé nemohou vrásky vystát a nemohou se smířit s tím, že už jsou staří a že vrásky zkrátka mají. Je ale důležité si toto uvědomit, abyste zdravě přemýšleli o svém těle, které zkrátka vrásky mít bude, s tím musíte počítat. Vrásky jsou něco, co k životu patří, pokud chceme tělo používat plnohodnotně, musíme počítat i s tím, že bude mít vrásky. Vrásky totiž nejsou nic špatného, ba je to dokonce i nějaký důkaz moudrosti, někdo to tak bere. Protože když máte vrásky, jste na tomto světě už nějakou dobu, takže máte i zkušenosti s různými věcmi, tím pádem toho mnohem více víte. To je jasné, protože čím jste starší, tím jste toho více zažili a máte právě ty cenné zkušenosti, které mladý člověk nemá. Navíc není možné, aby existoval, byť jen jeden člověk kompletně bez vrásek (přirozeně). Takový člověk neexistuje, protože vrásky vznikají díky nedostatečné tvorby kolagenu v pleti, která se právě pojí s tím, že je člověk starší.

kolagen

Když se naopak podíváme na způsoby, jak zlepšit tvorbu kolagenu, rozhodně zde patří přímo způsoby, jak si do těla kolagen přidávat, protože to je nejlepší způsob. Buď se dá do těla přidávat pomocí prášku či nějakého doplňku stravy, který však může mít více podob – například může vypadat jako gumový medvídek a podobně, to jsou trochu šetrnější užití kolagenu. Kolagenů je také mnoho, ovšem nejvíce se používá takzvaný hydrolizovaný kolagen. Co to vlastně je?

kůže bez vrásek

Takový kolagen je speciálně upravený kolagen. Rozhodně většina lidí ví, že kolagen patří mezi bílkoviny, mezi makromolekulární látky, které mají velmi dlouhé řetězce aminokyselin za sebou. Ovšem takový hydrolizovaný kolagen je kolagen, na kterém byla provedena hydrolýza a tím pádem byly tyto dlouhé řetězce zkráceny. Co se stalo? Molekuly jsou menší, a tak je pro pokožku mnohem snadnější tento kolagen přijmout. Takový kolagen se velmi hojně používá a má za účinek to, co si všichni přejí – pružnost kůže, hydratovaná kůže a žádné nebo jen minimum vrásek.